Spinning je energeticky účinně skupinové cvičení na stacionárním kole spojující hudbu, motivaci a lidskou představivost

Ricochet

Ricochet je hra i zábava pro volný čas, pro kondici a zdraví. Je vynikajícím skloubením předností všech sportovních odvětví, používajících raketu a míček.

Volný čas a péče o vlastní zdraví (FITNESS) patří dohromady a stále více lidí hledá možnost, jak s minimem úsilí a nákladů udělat pro svoje zdraví maximum. Navíc vyhledávají takové činnosti, při kterých se i pobaví, jsou jim příjemné a dávají jim možnost být ve společnosti. A právě to vše nabízí Ricochet. Je to hra i zábava pro volný čas, kondici a zdraví. Je geniálním skloubením všech předností všech sportovních odvětví, používajících raketu a míček. Ricochet nabízí ve 30 minutách hry ideální trénink pro celé tělo, zrychluje činnost srdce a krevního oběhu bez nadměrného zatížení, podporuje pohyblivost a současně šetří klouby a zlepšuje reflexy. Ricochet se snadno a rychle naučí a nepotřebuje žádné nákladné vybavení. Pravidla, průběh hry a základní pohyby lze hravě ovládnout, a ke hře je třeba jen raketa a míček. Kouzlo raketových her spočívá v jejich rychlosti, v dynamice hry, ve variabilitě úderů, změnách způsobu hry.

I v našem Sport Centru si tento sport můžete zahrát.  Ricochet si zahraje každý, i ten, kdo drží raketu poprvé v ruce. Jde o dynamický sport, zvlášť vhodný pro dnešní, aktivní generaci, která má zájem o vlastní zdraví. Je sice podobný hře SQUASH, provozuje se na kurtu a ke hře je třeba raketa a míček. Hlavní rozdíl obou těchto sportů je v tom, že kurt pro Ricochet je menší, má nízký strop, o který se také hraje, má kratší a lehčí raketu a lehčí míček. Má výhodu v tom, že eliminuje negativní vlivy ostatních raketových sportů na zdraví. Díky hře míčem o strop má hra mnohem méně přerušení pro míč mimo hrací plochu. Zavedením elektroniky odpadají starosti s počítáním. Stačí, když hráč po dobrém míčku zmáčkne buď červené nebo šedé tlačítko na stěně a na ukazateli skóre je aktuální stav i označení, ze které strany hráč bude podávat. Čelní stěna je pod červenou čarou vybavena infračerveným zařízením, zvukový signál hlásí úder pod hrací plochu – tedy aut.

Ricochet ve třech variantách

Ricochet je vyrovnávací sport

Právě pro tuto situaci je Ricochet koncipován: je ideálním vyrovnávacím sportem pro všechny, kteří chtějí zbavit stresu v krátkém čase a bez velkých nákladů, po 30 minutách Ricochetu se člověk cítí jako znovu zrozen a má stále ještě dostatek času v načatém večeru jít do kina, na disko, do restaurace nebo strávit klidný večer doma. I když Ricochet nehrajeme pravidelně, nevypadneme ze hry, je to hra svobodného rozhodování, když mám náladu, tak jsi jdu zahrát, ale ten kdo si jednou Ricochet zahrál, bude se k němu vždy vracet.

Ricochet je tréninkový sport

Také pro ty, kteří sportují pravidelně pro upevnění svého zdraví a dobrou kondici, je Ricochet  správnou volbou: šetří klouby dolních končetin, podporuje zlepšení stavu různých částí těla a tělesních funkcí od oběhu krevního, přes svalstvo pohybového ústrojí až po reakční schopnosti, reflexy a stabilitu. Má řadu předností před ostatními sporty, kde se hraje s raketou. Použitím stropu jako odrazové plochy se zvýšila zajímavost hry i pohyb po kurtu. Naproti tomu vhodná velikost hrací plochy zkrátila cestu zpět a snížila potřebu prudkého brzdění. Krátká raketa a lehký míček šetří klouby ruky a paže. Pro účel tréninku je 30 minut hry z hlediska sportovní medicíny příznivá doba, která přináší pozitivní výsledky ve srovnání s delší dobou u jiných sportů.

Únavu, která se dostaví jako důsledek náročnosti tohoto sportu, zmírní teplá sprcha. Sauna nebo masáže pak zbaví svalstvo únavy, uklidní vegetativní systém. Doplněním tekutin a solí ztracených při hře vhodným iontovým nápojem budete připraveni a naladěni na sex, jehož kvalitu umocňují endorfiny, které se právě při sportovní zátěži uvolňují ve zvýšené míře.

Ricochet je turnajový sport

Pro ty, kteří to myslí s tímto sportem již vážně, existují organizované turnaje všech úrovní. Od amatérských turnajů až po výkonnostní turnaje organizované ČRA. V Evropě se již hraje řada mezinárodních turnajů. Naši hráči hrají na tomto mezinárodním závodním absolutní špičku.